Як доглядати за водною черепахою.

Водні черепахи. Як доглядати за водною черепахою.


Водні рептилії можуть стати чудовими мешканцями вашого акваріума і радувати око разом з рибками.
Незважаючи на досить широке поширення, водні черепахи входять до числа вибагливих мешканців акваріуму . Черепахи - дикі рептилії, які ніколи не будуть відчувати себе в акваріумі «як вдома», навіть за умови правильного догляду. Тому для того, щоб створити для вихованців максимально комфортні умови, необхідно ретельно дотримуватися всіх правил догляду за водними черепахами.
Найпоширеніший вид водних черепах - червоновухі. У домашніх акваріумах також тримають болотних, черепах Матамата, Кайманові, плямистих водних, горбкуватих, європейських водних, чернобрюхіх трехкілевих, щітоногіх, коробчатих, м'якотілих черепах.
Для кожного виду можуть бути свої нюанси догляду, поговоримо про загальні принципи змісту водних черепах у домашніх акваріумах.
Зміст водної черепахи
Акваріум для водної черепахи.
Розмір. Для водних черепах необхідний досить великий акваріум. У цілому, панцир черепахи повинен займати максимум 25% площі дна акваріума. Краще мати також додаткову ємність для годування черепах, щоб вода акваріума залишалася чистою.
Чистота води. Періодично слід повністю замінювати воду в акваріумі. Для черепахи з діаметром панцира 10 см і об'ємом акваріума 40 літрів, заміну води потрібно здійснювати 2-3 рази на тиждень. При обсязі 200 літрів - 1 раз на тиждень. Якщо встановити фільтр, то воду можна буде міняти рідше. Час від часу потрібно очищати поверхню внутрішніх стінок акваріума за допомогою абразивної губки.
Температура, насиченість киснем. Дехлоріровать воду не обов'язково, але завжди використовуйте для акваріума лише відстояну воду. Ретельно стежите за температурою води в акваріумі. Після заміни води, перш ніж випустити в неї черепаху переконайтеся, що вода досить нагрілася.

Вода повинна бути не тільки чистою і правильної температури (24-28 оС), але ще й насичена киснем.
Острівець. В ідеалі акваріум повинен містити два острівці суші. На одному температура повинна становити 28-32оС, щоб черепаха могла погрітися. Використовуйте для цього інфрачервону лампу або лампу розжарювання. На другому температура повинна бути 24-25 оС. Приступок до острівця не повинен бути повністю з гладкого матеріалу (пластмас скло), інакше черепаха не зможе вилізти на нього.
Для того щоб черепахи не могли вибратися з акваріума, рівень води повинен знаходитися на 10-18 см нижче краю, в залежності від розміру черепахи. Можна закрити акваріум сіткою, але не склом.
Чим годувати водну черепаху
Більшість захворювань водних черепах пов'язано з неправильним харчуванням, тому воно повинно бути повноцінним і збалансованим. Водні черепахи - м'ясоїдні тварини, але це не означає, що їх раціон повинен включати тільки м'ясо. Годування водної черепахи залежить від виду, до якого вона належить, необхідно враховувати індивідуальні особливості: одним необхідно переважання овочів і фруктів, іншим рослинність, третім м'ясо. Крім того, дієта залежить не тільки від виду, але і від індивідуальних уподобань кожної конкретної черепашки.
Основа годування: жива риба, земляні хробаки, равлики, молюски, мотиль, каретра, м'ясо кальмара , креветок, сира печінка, салат, морква, конюшина, овочі, фрукти, ряска, спирогира.
Годування водних черепах у зрілому віці здійснюється 2-3 рази на тиждень. Молодих черепах треба годувати щодня. З годуванням пов'язана проблема очищення води. Для того щоб фільтр не засмічувався, не давайте зайвий і не використовуйте дуже жирний корм. 

Немає коментарів:

Дописати коментар