Декоративні карликові кроликибули виведені спеціально для квартирного змісту. Звичайно ж, побачивши фото декоративного кролика, багато людей, а особливо діти, бажають мати у себе такого вихованця. Купити декоративного карликового кролика нескладно, на сьогоднішній день практично в кожному зоомагазині можна придбати цього звірка. Але часто в магазинах не дотримуються правила утримання, і ви ризикуєте купити хвору тварину, яка може незабаром загинути. Продажем декоративних кроликів займаються і розплідники, де крім консультації по догляду ви отримаєте гарантії, що звірятко здоровий і щеплений. За рахунок цього ціна декоративного кролика може бути трохи вище, але економити на здоров’ї тварини не варто.
Перед тим, як придбанням вихованця необхідно визначитися з породою, так як кожній породі декоративних карликових кроликів притаманні свої характерні особливості. Перегляньте фото декоративних кроликів, поцікавтеся особливостями порід. Існують кролики та зі стоячими вухами, і висловухі декоративні карликові кролики — «барани». Ці різновиди поділяються на такі породи як карлики-леви, ангорські леви, Тедді і карлики-лисиці. Визначившись з породою і місцем придбання необхідно підготувати все необхідне для утримання і догляду за декоративним кроликом.
Як доглядати за декоративним кроликом?
Кролики — це дуже охайні і досить інтелектуальні звірята. При правильному догляді вони привчаються відгукуватися на кличку, реагують на команду «не можна», а в туалет ходять тільки в відведене для цього місце. Щоб тварина не доставляло клопоту, йому з самого початку необхідно приділяти багато часу і сил.
Декоративні кролики живуть в клітці, але необхідно виділити простір для прогулянок або зробити великий вольєр. Постійне знаходження кролика в клітці призводить до загибелі звірка, тому прогулянки мають величезне значення. Декоративні кролики є нащадками диких кроликів, і інстинкти у них дуже яскраво виражені. Основний інстинкт, який доставляє велику частину проблем — це потреба щось гризти. Вони здатні згризти все, що попадеться у них на шляху — книги, взуття, але головне — дроти і шпалери. Отже, територія, де буде гуляти кролик, повинна бути повністю безпечною і для господарів і для вихованця. Якщо все-таки більшу частину часу кролик буде знаходитися в клітці, то необхідно придбати спеціальну клітку для декоративних кроликів, розміри якої дозволять звірку нормально рухатися і розподілити територію для туалету, сну і прогулянок. Мити клітку необхідно два рази в день. Якщо кролик живе у вольєрі або вільно переміщається по кімнаті, то можна привчити його до котячого лотка. Лоток чистять кожен раз, після використання, інакше охайний кролик буде шукати більш підходящі місця для своїх потреб. На ніч кролика привчають повертатися в клітку, щоб звірятко був у безпеці, поки за ним не доглядають.
Існує кілька основних правил догляду за декоративними кроликами:
Не розташовуйте житло для вашого вихованця на протязі, поряд з опалювальними приладами або телевізором.
Брати кролика на руки потрібно дуже акуратно і ні в якому разі не за вуха. Перший час тварина буде намагатися звільнитися від ваших обіймів і може впасти на підлогу.
Фахівці в галузі розведення декоративних карликових кроликів настійно не рекомендують мити вихованця без особливої потреби.
У раціон кролика повинні входити як свіжі овочі (морква, капуста), так і спеціальний корм для декоративних кроликів і сіно.
Як і будь-якому іншому тварині карликовій кролику потрібно ваша увага і турбота. Не забувайте щодня відводити час на те, щоб пограти зі своїм улюбленцем.
Докладніше про те, як доглядати і чим годувати декоративного кролика повинен розповісти заводчик, який з досвіду знає більш підходящий корм, і особливості догляду за обраною породою декоративних кроликів. Також перед придбанням необхідно вивчити хвороби декоративних кроликів. Захворювання найчастіше закінчуються загибеллю звірка за дуже короткий термін, тому важливо вміти розпізнати самий початок хвороби і вчасно вжити необхідних заходів.
Кролики дуже цікаві і грайливі, купуючи собі такого вихованця, ви повинні бути повністю впевнені, що зможете приділити йому достатньо уваги. І діти, і дорослі повинні розуміти, що це дуже відповідальний крок, набуваючи домашня тварина, ви стаєте відповідальними не тільки за його життя, але і за її якість. Побачивши фото декоративних кроликів, або почувши забавні розповіді про них, не поспішайте з рішенням, зважте всі за і проти. У такому випадку ваш вихованець дійсно проживе щасливе життя і принесе в дім багато радості.
кішками-собаками народ вже переситився. Душа просить чого-небудь такого - ігуану, наприклад, або хоноріка. Втім, можна обійтися і декоративним кроликом - звір начебто знайомий. От нехай дитина на дачі з ним і попустувати. Проте догляд та утримання декоративного кролика має свої особливості.
КРОЛИКИ - ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ЦІННИЙ МЕХ ...
Ідея поселити у себе в будинку довговухого постояльця тільки на перший погляд здається однозначно вдалою. Насправді слід гарненько подумати, чи готові ви до такого повороту подій. У зоомагазинах ці тваринки виглядають милими і забавними, а насправді вони можуть доставити багато клопоту. Знаєте яких?
Кролики здатні завдати серйозних матеріальних збитків всьому вашому сімейству: дуже люблять погризти все, що потрапляє в поле їхнього зору - від улюблених туфель до крісел та диванів.
" Що не з'їм, то описати! " - Ось улюблений девіз кроликів. Причому сеча у цих пухнастих грудочок по запаху мало нагадує духи, і постраждати від неї можуть не тільки предмети вжитку, але й ви самі.
Уваги до своєї персони ці тваринки вимагають просто неміряна! Кожен день ви повинні будете з ними спілкуватися - випускати з клітки, грати, гладити по голівці, розмовляти і т.д. Якщо ви, випустивши кролика, займетеся своїми справами і забудете про його відхід, він може напроказнічать.
Про зіпсовані кімнатні рослини, вкрадені зі столу делікатеси, ігри з господарями в догонялки і хованки (в 9 випадках з 10 виграє кролик) можна і не згадувати ...
Ви все ще хочете завести декоративного кролика? Тоді ми продовжуємо розмову.
Придане для Вухань
1. Перше, що вам необхідно придбати - посібник з догляду та утримання декоративного кролика. У міру обзаведення аксесуарами для нового члена сім'ї вивчайте цю книжку.
2. Вам також знадобиться клітка для кролика. Вона повинна бути досить просторою (а краще-багатоповерхової), оскільки в ній потрібно розмісити годівницю з поїлкою, туалет та ще залишити місце, де кролик зможе полежати або пограти. Поставте її в куточок, захищений від протягів, але в той же час добре провітрюваних. Поблизу від клітини не повинно бути ніяких дротів, телевізора і комп'ютера. Подбайте, щоб інші ваші тварини не мали доступу до клітки.
3. Годівниця і напувалка для цих звірків повинні бути спеціальні (проконсультуйтеся з продавцями в зоомагазині).
4. Лоточків для туалету краще відразу купити кілька. Іноді кролики люблять робити свої справи не тільки в клітці, а й на прогулянці. Туалету потрібен наповнювач. Варіантів може бути декілька: сіно, солома, папір, тирса, дерев'яний наповнювач. Не забудьте про совочок для прибирання!
5. Обов'язково запасіться іграшками (відразу кількома, оскільки їх будуть гризти, жбурляти, топтати і взагалі всіляко псувати).
6. Їжу можна купувати в останню чергу. Спеціальний корм краще купувати одночасно з кроликом, попередньо поцікавившись у заводчика, ніж звик харчуватися звірятко. Плюс в будинку завжди повинно бути сіно. Можна урізноманітнити меню овочами, ячменем (вівсом), шматочками деревини.
ДЕ І ЯК КУПИТИ?
Купувати крольчонка надійніше в розпліднику або клубі, оскільки в зоомагазини часто надходять тварини, які не досягли " продажного "віку. Малюку, який здатний жити окремо від мами, повинно бути не менше 7 тижнів!
Зверніть увагу на умови, в яких проводилося утримання кролів: якщо клітини тісні і брудні, деякі звірятка можуть виявитися хворими. Краще пошукайте інший розплідник або магазин.
уподобаного крольчонка обов'язково треба взяти на руки і ретельно оглянути. Перевірте, чи чиста у нього шкіра, чи немає запалень, почервоніння, припухлості. Шерстка повинна бути шовковистою. Проплешінкі і рясно висипали волоски - погана ознака.
Чистими повинні бути очки і вушка (з внутрішньої сторони). А ще погано, якщо червона попка.
Порід кроликів існує безліч. Причому у кожної породи є кілька відмінних ознак: розмір, посадка і розмір вух, забарвлення і розташування цяток, довжина шерстки і тип тіла. Якщо вам потрібен породистий звірятко, вибирайте його разом з фахівцем.
Пол крольчонка визначають так: статеві органи у хлопчиків схожі на невелику опуклість з круглим отвором, а у дівчаток - на щілину. Причому дівоча "дірочка" розташована ближче до анального отвору.
КРУГОМ НЕБЕЗПЕКИ
Займаючись доглядом та утриманням декоративного кролика, намагайтеся в першу чергу піклуватися про його безпеку.
Враховуючи тонку душевну організацію Вухань, дозвольте вихованцеві самостійно входити і виходити з клітки. Якщо ви сунете руки в його володіння, кролик може злякатися, що ви маєте намір його з'їсти, і покусає вас.
На відміну від кішок кролики запросто можуть зжерти рослина, яка є для них отрутою. Тому вдома і на дачі ретельно перевіряйте місце вигулу своїх улюбленців. Кроликам категорично протипоказані жовтець, мак дикий, герань, наперстянка, анемона, чистотіл, молочай, редька дика, олеандр, беладона, конвалія.
У темний час доби кроликів слід тримати виключно в приміщенні, навіть влітку. Від гавкання сусідського собаки у вашого малюка може статися серцевий напад.
Якщо за кроликом нікому доглянути, краще не випускати його з клітки.
З кішками та собаками кролики уживаються далеко не завжди , але якщо вже ви завели будинку "зоопарк", уважно спостерігайте за спілкуванням своїх чотириногих вихованців.
З морськими свинками Вухань ладнають непогано, хоча без докорів совісті крадуть у своїх сусідок сіно.
Кроликів не можна карати і кричати на них. Якщо ваше "чадо" прилаштується писати-какати в недозволеному місці, досить голосно і строго сказати: "Не можна!" - І акуратно посадити пустуна в лоток.
Як бачите, клопоту пухнасті грудочки з довгими вухами можуть доставити предостатньо, але якщо ваша любов до цих звірятко істинна, сміливо заводите. Ви знайдете розумного, ласкавого і вірного друга на найближчі 7-10 років. А це не так уже й мало.
ЦЕ ВАЖЛИВО ЗНАТИ!
Кролики не дуже-то люблять сидіти на руках у власників і просто ненавидять, коли їх тискають. Їх кістки і нерви настільки крихкі, що людські обійми можуть привести до дуже серйозних наслідків, аж до загибелі. Тому, перефразовуючи Пушкіна, кролівники в один голос стверджують, що діти і кролики - "дві речі несумісні".
Не залишайте в доступних місцях продукти, що не підходять для кролячих шлунків. З'їсти Вухань готові все, що їм сподобається (і в будь-якій кількості), тільки потім вам доведеться платити ветеринара за порятунок свого улюбленця.
Подарував дівчатам це махнате створіння) всі у захваті)))
ВідповістиВидалитиТакож кролики полюбляють грати у «кролячі» ігри, наприклад, з рукою господаря. При цьому покусують руку та можуть поцарапати своїми лапками...
ВідповістиВидалитидякую за інформацію
ВідповістиВидалити