Як правильно доглядати за морською свинкою
Posted by admin on вересня 1, 2011

Догляд за морською свинкою не складний, вони ласкаві і є соціальними тваринами. У природному середовищі мешкання живуть групами по цьому, їх тримають парами. Але якщо такої можливості немає, постарайтеся приділяти їм по більше уваги. Їх необхідно випускати на прогулянки по квартирі або на вулицю в переносній вольєрі. Це були загальні відомості, переходимо безпосередньо до питань правильного догляду за цими звірятками.
Будинок для свинки
Морську свинку можна містити в: клітині, акваріумі вольєрі. Природному місцю існування вони живуть в норах по цьому свинці можна поставити будиночок бажано, що б він був з натуральних матеріалів.
Підстилка
Сіно, стружки, наповнювач для котячого туалету. Дрібна тирса не придатна і доставлять звірятку дискомфорт як мінімум, потрапляючи вдихувальні шляхи, вушні раковини так само свинка може отримати занози.
Рекомендуємо використовувати котячого наповнювача, т. до у свинок часте сечовипускання, а наповнювач добре вбирає і нейтралізує запах. Але іноді, його все ж варто замінювати на сіно або стружки.
Свинка на новому місці
Якщо ви тільки завели свинку, постарайтеся залишити її на декілька днів у спокої і не робіть різких рухів поряд з клітиною.
Що потрібне для догляду за шерстю?
- гребінь
- дрібна щітка
- ножиці
- металличкская щітка
Розчісування
Короткошерстні морські свинки цілком успішно це роблять самі. Але в період линьки їх потрібно розчісувати 2 рази в тиждень.
Довгошерстих морських свинок доведеться розчісувати щодня щіткою і гребенем. Для легшого розчісування рекомендую змочити шерсть з пульверизатора. Якщо ковтун все-таки утворився, його слід акуратно зрізати.
Купання
Купати тільки при крайній необхідності! І те, коли простим притиранням і вологим рушником не обійтися.
Вода має бути кімнатної температури. Під струменем мити свинку небажано (вода може потрапити у вуха). Краще організовуйте маленьку ванну, вода не повинна доходити до голови звірятка. Можна використовувати м’який дитячий шампунь або спеціальний, який можна знайти в зоомагазині. Після ванни обітріть свинку рушником, якщо шерсть довга підсушите феномом на найнижчій температурі. І бережіть тварину від протягу, воно легко застуджується.
Манікюр для свинки
У природі кігтики сточуються природним чином, в домашніх же умовах цього не відбувається по цьому 2 рази в рік кігтики потрібно укорочувати. Роблять це спеціальними кусачками або ножицями.
Підрізувати кігтики потрібно дуже акуратно і не занадто коротко (у верхній частині кігтика знаходяться нервові закінчення, зачепивши які ви заподієте сильний біль тварині). По цьому потрібно дивитися, де починаються нервові закінчення або на світлу, або підсвітити ліхтариком.
Зуби
У морських свинок, як і у усіх гризунів, зуби ростуть постійно, в природному місці існування у них багато можливостей їх сточити. На жаль, в домашніх умовах усе залежить від хазяїна, прагніть різноманітити їх раціон твердими видами їжі і купите точильний камінь. Якщо ж ви не устежили і зуби занадто виросли, звернетеся до ветеринара негайно, інакше звірятко може померти з голоду, тому як не пити, немає з перерісшими зубами не зможе.
Годування
Годувати свинок треба 2-3 рази в день, якщо їда буде не стабільною у тварини, можуть початися з травною системою і із здоров’ям в принципі.
Оптимальний корм для морських свинок: овес, морква, зелена трава, огірки, висівки, в зимовий час сіно, стиглі овочі і фрукти, спеціальні суміші продаються в зоомагазинах, для самиць в період лактації молоко і сир.
Заборонена їжа для морських свинок: м’ясо, яйця, перезрілі фрукти, цитрусові, зниклі корми і багато що інше з людського столу.
Потрібний так само вітамін С тому як організм свинок сам його не виробляє. Грубих волокон в раціоні повинно бути. У раціоні мають бути присутніми десь 17% і 20% сирих білків.
Чищення вух
Робиться просто за допомогою паперової серветки.
Немає коментарів:
Дописати коментар